AcasăDanemarcaDebut cu stângul. Naţionala U21, învinsă de Danemarca în primul meci din...

Debut cu stângul. Naţionala U21, învinsă de Danemarca în primul meci din preliminariile EURO 2021. Florinel Coman, penalty ratat în prelungiri

Reprezentativa Under 21 a debutat cu un eşec în preliminariile pentru Campionatul European din 2021, după ce a fost învinsă, marţi, la Aalborg, cu scorul de 2-1, de selecţionata similară a Danemarcei.

Pentru Danemarca au marcat Olsen, în minutele 3 şi 55, în timp ce pentru România a înscris Coman, în minutul 80.

În minutul 90+3, Coman a ratat o lovitură de la 11 metri.

ROMÂNIA: 12. Aioani – 18. Raţiu ( 19. Velisar 66) , 4. Paşcanu, 3. Dima (15. Chindriş 66), 2. Boboc – 17. Olaru,  5. Băluţă-cpt, 8. Dragomir (20. Ciobanu 51) – 10. Drăguş (22. Dobre 66), 11. Petre (9. Ganea 72), 7. Coman. Selecţioner: Mirel Rădoi

DANEMARCA: 1.Christensen – 3. Anymbe, 6. Sorensen, 5. Nelsson, 2. Poulsen – 8. Hjulmand (20. Kofod Andersen 46), 19. Nartey, 17. Holse (18.Madsen ’87) – 7. Olsen, 10. Bruun Larsen, 14. Dreyer (9. Odgaard 66). Selecţioner: Albert Capellas

mai mult la :  adevarul.ro