AcasăCopenhagaPanica la Moscova, rachetele Harpoon au fost instalate pe coastele Ucrainei. Expert...

Panica la Moscova, rachetele Harpoon au fost instalate pe coastele Ucrainei. Expert rus: „Rachetele reprezinta o amenintare serioasa pentru flota rusa”

Ministrului ucrainean al Apararii, Alexei Reznikov, a anuntat joi ca sistemele anti-nava cu rachete americane Harpoon, primite din Danemarca, sunt deja in pozitii defensive pe coasta Marii Negre. Moscova a confirmat apoi ca aceste rachete reprezinta 0 „amenintare serioasa” pentru flota rusa.

„Rachetele americane anti-nava Harpoon sunt deja in arsenalul armatei Ucrainei si se afla amplasate pe coaste”, a anuntat ministrul Apararii.

 

Rachetele de croaziera anti-nava Harpoon pe care Kievul le-a primit reprezinta o amenintare serioasa pentru Flota rusa din Marea Neagra si pentru tarmurile sale, a declarat joi pentru TASS seful Biroului de analiza militara si politica, Alexander Mikhailov.

 

Panica la Moscova, rachetele Harpoon au fost instalate pe coastele Ucrainei. Expert rus: „Rachetele reprezinta o amenintare serioasa pentru flota rusa”

RELATED ARTICLES

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Most Popular

Recent Comments

All for one, and one for all !!! on O nouă biserică românească de zid în Danemarca
stalingrad on Dansk kultur og skikke
Un smecher on Am spulberat Danemarca!
Rotar Nicolae Viorel on Se cauta capsunari in Danemarca
varu lu' guffy ala ... on Un ministru danez a demisionat pe Facebook
Lacatusu Mihai on Locuri de muncă în Danemarca