AcasăDanemarcaDanezi si "maiDanezi" :) Dinamo a fost umilita de nationala de tineret...

Danezi si „maiDanezi” :) Dinamo a fost umilita de nationala de tineret a Danemarcei: Dinamo 1-7 Danemarca U21

Dinamo a fost batuta cu un scor de maidan… ezi 🙂 Nationala U21 a Danemarcei a castigat cu 7-1 meciul in fata echipei lui Teja, dupa ce la pauza a fost 1-1. Dragos Grigore a marcat unicul gol al lui Dinamo, chiar la debut.

Ruşinea amicalelor: Dinamo a luat bătaie cu 7-1 de la Danemarca Under 21! „Câinii” au încasat şase goluri într-o repriză

Pana acum, Dinamo a castigat o singura partida in 2015, 1-0 cu Erzgebirge AUE. Cainii au pierdut partidele cu Bursaspor, 1-3, si Guangzhou R&F 1-3.

ECHIPA DE START: Marc – Barboianu, Durimel, Nedelcearu, S. Filip – Boubacar, N. Grigore – V. Lazar, M. Alexe, D. Rotariu – Bilinski

Rezerve: Mutiu, Elhamed, Matei, Dudea, I. Serban, Henrique, Tarcoveanu, Patrick Petre, Krausz, Andrei Radu

Dinamo a luat bătaie cu 7-1 de la Danemarca Under 21 …